Особливості і відмінності між Вега-люкс з плоскими направляючими

а Делюкс  об’ємними направляючими

1. Тканинні ролети закритого типу Вега–люкс  з плоскими та  Делюкс з об’ємними направляючими. Особливості і відмінності.

Рулонні касетні жалюзі  виготовляються в двох модифікаціях: система Вега–люкс  (плоскі направляючі) і система Делюкс (об’ємні направляючі). У цій статті ми детально розповімо про конструкції, особливості та відмінності цих двох систем.

1. Конструкція.

Конструкція рулонних касетних жалюзі  складається з касети (короб, в якому розміщений рулон з тканиною) і направляючих. Касета у обох систем практично однакова, за винятком 10 міліметрової підкладки, наявною у системі Делюкс .Направляючі у систем різні. Вега–люкс  забезпечена плоскими направляючими, а система Делюкс забезпечена об’ємними направляючими. На мал 1 показані конструкції двох систем.

 

 

2. Місце встановлення.

Система Вега–люкс   призначена для встановлення на штапик пластикового вікна. На верхній штапик встановлюється касета, а на бічні штапики - направляючі (направляючі приклеюються за допомогою двостороннього скотчу, а спосіб кріплення касети може бути як за допомогою двостороннього скотчу, так і за допомогою саморізів). При такому розташуванні конструкції для розміщення тканини використовується внутрішній простір світлового прорізу. Однак, при цьому касета зменшує світловий отвір на 45 мм, а бічні направляючі на 20мм з кожного боку. Необхідною умовою для встановлення системи  Вега–люкс  є наявність штапика прямокутної форми з глибиною не менше 10мм. Якщо ж штапик глибиною менше 10 мм або у нього складна форма (закруглений, з великим ухилом, трикутний або з виступом), то в цьому випадку встановлюється система Делюкс. Наявність 10-ти міліметрової підкладки у касети і об’ємними направляючими дозволяє встановлювати систему за межами світлового прорізу, не прив'язуючись ні до глибині штапика, ні до його форми.

Мал 2. Місце встановлення рулонних касетних жалюзі Вега–люкс   і Делюкс

3. Особливості.

Розміщення тканини в системах Вега–люкс   і Делюкс різне. У системи Вега–люкс  тканина переміщається в світловому прорізі в безпосередній близькості зі склом. Таке сусідство тканини і скла за певних умов може бути небезпечним. У разі утворення конденсату на склі (наприклад, при запотіванні вікон) можливо прилипання тканини до скла, і як наслідок, вихід з ладу механізму керування і псування тканини. Система Делюкс  позбавлена даної небезпеки. Тут тканина переміщається за межами світлового прорізу (мал 3).

 

 

4. Розташування нижньої планки в системах Вега–люкс  і Делюкс

У закритому стані нижня планка системи Вега–люкс  примикає до нижнього штапика. Якщо у пластикового вікна погана геометрія, то можливе утворення щілини між нижньою планкою і нижнім штапіком вікна, що зовсім небажано при використанні тканини BlackOut. Система Делюкс  не вибаглива до геометрії вікна. Тут нижня планка перекриває нижній штапик (мал 4).

Мал 4. Розташування нижньої планки в системах Вега–люкс  и Делюкс

 

5. Ступінь відкриття стулки вікна з встановленою системою Вега–люкс  і Делюкс

У рулонних касетних жалюзі найгабаритнішим елементом є касета. Вона обмежує відкриття стулки вікна, впираючись у відкос. В системі Вега–люкс  касета компактніша і кут відкриття стулки більше, приблизно, на 11 градусів більше ніж у системі Делюкс (мал 5). Дане обмеження більш значиме при встановленні касетних жалюзі на балконні двері, ніж на стулку вікна.